MSB03005-0N
SAURO
SAURO MSB03005-0N
image shown is a representation only
MSB03005-0N
Description: 03P Terminal_Block 5.08mm Black Supplier: SAURO Matchcode: MSB030050N Rutronik No.: CONN4720 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Contact pitch
5.08 mm
Current rating
17.5 A
Voltage rating
300 V
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
110 °C