ERD226M2WK20RRSRF
SAMXON
SAMXON ERD226M2WK20RRSRF
image shown is a representation only
ERD226M2WK20RRSRF
Description: RD 22uF 450V 20% 16x20/7,5 Supplier: SAMXON Matchcode: HFRLB22U450V7,5 Rutronik No.: KEL21190 Unit Pack: 200 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
450 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x20 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
680 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x20 mm