ZL1V226M05007PC
SAMWHA
SAMWHA ZL1V226M05007PC
image shown is a representation only
ZL1V226M05007PC
Description: ZL 22uF 35V 20% 5x7/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX22U35V2,5 Rutronik No.: KEL17626 Unit Pack: 2000 MOQ: 12000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
5x7 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
840 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
165 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x7 mm
Reel step
12.7 mm