YT1H686M08010VR
SAMWHA
YT1H686M08010VR
Description: YT 68uF 50V 20% 8x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: HHPC68U50V Rutronik No.: KEL21626 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
145 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
600 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10 mm