WL2G686M1631MBB159
SAMWHA
SAMWHA WL2G686M1631MBB159
image shown is a representation only
WL2G686M1631MBB159
Description: WL 68uF 400V 20% 16x31/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX68U400V7,5 Rutronik No.: KEL11934 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BULK
C(N)
68 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
490 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1100 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x31,5 mm