WL2G157M20041BB
SAMWHA
SAMWHA WL2G157M20041BB
image shown is a representation only
WL2G157M20041BB
Description: WL 150uF 400V 20% 20x41/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX150U400V10,0 Rutronik No.: KEL18040 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
C(N)
150 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
20x41 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
330 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1380 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
20x41 mm