WL2G157M1835MBB
SAMWHA
SAMWHA WL2G157M1835MBB
image shown is a representation only
WL2G157M1835MBB
Description: WL 150uF 400V 20% 18x35/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX150U400V7,5 Rutronik No.: KEL21863 Unit Pack: 300 MOQ: 2400 Packaging: BULK
C(N)
150 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
18x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1380 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x35,5 mm