WL2A687M18040BB
SAMWHA
SAMWHA WL2A687M18040BB
image shown is a representation only
WL2A687M18040BB
Description: WL 680uF 100V 20% 18x40/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX680U100V7,5 Rutronik No.: KEL21809 Unit Pack: 300 MOQ: 1200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
680 µF
V(N)
100 V
Style
RADIAL
Rutronik size
18x40 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
300 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2050 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x40 mm
Reel step
15 mm