WL1J228M18040CB159
SAMWHA
SAMWHA WL1J228M18040CB159
image shown is a representation only
WL1J228M18040CB159
Description: WL 2200uF 63V 20% 18x40/7,5 C4 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX2200U63V7,5 Rutronik No.: KEL10667 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: BULK
C(N)
2200 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
18x40 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2896 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x40 mm