WL1H228M1631MBB
SAMWHA
SAMWHA WL1H228M1631MBB
image shown is a representation only
WL1H228M1631MBB
Description: WL 2200uF 50V 20% 16x31/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX2200U50V7,5 Rutronik No.: KEL25694 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BULK
C(N)
2200 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
38 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2000 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x31,5 mm