WL1H108M16025CB259
SAMWHA
SAMWHA WL1H108M16025CB259
image shown is a representation only
WL1H108M16025CB259
Description: WL 1000uF 50V 20% 16x25/7,5 C4 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U50V7,5 Rutronik No.: KEL14332 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BULK
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
43 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1600 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm