WL1E228M16025BB
SAMWHA
SAMWHA WL1E228M16025BB
image shown is a representation only
WL1E228M16025BB
Description: WL 2200uF 25V 20% 16x25/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX2200U25V7,5 Rutronik No.: KEL25066 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: BULK
C(N)
2200 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2100 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm