WL1E228M12025
SAMWHA
SAMWHA WL1E228M12025
image shown is a representation only
WL1E228M12025
Description: WL 2200uF 25V 20% 12x25/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX2200U25V5,0 Rutronik No.: KEL21921 Unit Pack: 900 MOQ: 3600 Packaging: BULK
C(N)
2200 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
1700 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm