WF1J108M18025BB
SAMWHA
SAMWHA WF1J108M18025BB
image shown is a representation only
WF1J108M18025BB
Description: WF 1000uF 63V 20% 18x25/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U63V7,5 Rutronik No.: KEL18117 Unit Pack: 400 MOQ: 1600 Packaging: BULK
C(N)
1000 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
18x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
54 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1390 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x25 mm