WB2A107M12020PH259
SAMWHA
SAMWHA WB2A107M12020PH259
image shown is a representation only
WB2A107M12020PH259
Description: WB 100uF 100V 20% 12x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX100U100V5,0 Rutronik No.: KEL11373 Unit Pack: 400 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
100 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
100 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1045 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm
Reel step
15 mm