WB1V228M1631MPA259
SAMWHA
SAMWHA WB1V228M1631MPA259
image shown is a representation only
WB1V228M1631MPA259
Description: WB 2200uF 35V 20% 16x31/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX2200U35V7,5 Rutronik No.: KEL10901 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: AMMOPACK
C(N)
2200 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
15 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3680 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x31,5 mm
Reel step
30 mm