WB1V227M1012MBB
SAMWHA
SAMWHA WB1V227M1012MBB
image shown is a representation only
WB1V227M1012MBB
Description: WB 220uF 35V 20% 10x12/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX220U35V5,0 Rutronik No.: KEL19937 Unit Pack: 2400 MOQ: 19200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
53 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1030 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm