WB1J476M0811MCZ
SAMWHA
SAMWHA WB1J476M0811MCZ
image shown is a representation only
WB1J476M0811MCZ
Description: WB 47uF 63V 20% 8x11/3,5 CZ Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX47U63V3,5 Rutronik No.: KEL21449 Unit Pack: 3600 MOQ: 14400 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
47 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
200 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
500 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
3 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm