WB1H106M05011BB259
SAMWHA
SAMWHA WB1H106M05011BB259
image shown is a representation only
WB1H106M05011BB259
Description: WB 10uF 50V 20% 5x11/2,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX10U50V2,0 Rutronik No.: KEL11181 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
10 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
500 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
250 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm