SE1J475M05005BB259
SAMWHA
SAMWHA SE1J475M05005BB259
image shown is a representation only
SE1J475M05005BB259
Description: SE 4,7uF 63V 20% 5x5/2,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: B4,7U63V2,0 Rutronik No.: KEL12432 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BULK
C(N)
4.7 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
5x5 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
66 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.45 mm
Supp. case size
5x5 mm