SD2G105M6L011PC359
SAMWHA
SAMWHA SD2G105M6L011PC359
image shown is a representation only
SD2G105M6L011PC359
Description: SD 1uF 400V 20% 6x11/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE1U400V2,5 Rutronik No.: KEL13137 Unit Pack: 1500 MOQ: 15000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm
Reel step
12.7 mm