SD2A227M12020BB159
SAMWHA
SAMWHA SD2A227M12020BB159
image shown is a representation only
SD2A227M12020BB159
Description: SD 220uF 100V 20% 12x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE220U100V5,0 Rutronik No.: KEL12832 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1290 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm