SD2A226M08011MPF159
SAMWHA
SAMWHA SD2A226M08011MPF159
image shown is a representation only
SD2A226M08011MPF159
Description: SD 22uF 100V 20% 8x11/3,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE22U100V3,5 Rutronik No.: KEL13887 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
100 V
Style
RADIAL
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
248 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm
Reel step
12.7 mm