SD1J107M1012MPA159
SAMWHA
SAMWHA SD1J107M1012MPA159
image shown is a representation only
SD1J107M1012MPA159
Description: SD 100uF 63V 20% 10x12/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE100U63V5,0 Rutronik No.: KEL13889 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
544 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm
Reel step
12.7 mm