SD1E337M0811MPF359
SAMWHA
SAMWHA SD1E337M0811MPF359
image shown is a representation only
SD1E337M0811MPF359
Description: SD 330uF 25V 20% 8x11/3,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE330U25V3,5 Rutronik No.: KEL11086 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
754 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm
Reel step
12.7 mm