SCF2E103Z14FF8
SAMWHA
SAMWHA SCF2E103Z14FF8
image shown is a representation only
SCF2E103Z14FF8
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10n F
V(N)
250 V
Pitch
7.5 mm
Dielectric
Y5V
Style
RADIAL
Tolerance
-20+80%
Design / type
OUT CRIMP
Automotive
NO
Packaging
AMMOPACK
Notes
AC VOLTAGE
T(A) min
-25 °C
T(A) max
+85 °C
Purpose of use
X250 Y250V
Test voltage
2500 V
X,Y - class
X1Y2
Length
6 mm
Diameter/width
14 mm
Wire length
16 mm
Tape type
PANASERT C
Tape pitch
30 mm