SC1C106M04005VR
SAMWHA
SAMWHA SC1C106M04005VR
image shown is a representation only
SC1C106M04005VR
Description: SC 10uF 16V 20% 4x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR10U16V Rutronik No.: KEL12122 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
16 V
Style
SMD
Rutronik size
4x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
4x5,3 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
8 mm