SC0J337M6L07KVR259
SAMWHA
SAMWHA SC0J337M6L07KVR259
image shown is a representation only
SC0J337M6L07KVR259
Description: SC 330uF 6,3V 20% 6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR330U6,3V Rutronik No.: KEL13953 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
6.3 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm
Reel step
12 mm