RZ1V476M6L011PC
SAMWHA
SAMWHA RZ1V476M6L011PC
image shown is a representation only
RZ1V476M6L011PC
Description: RZ 47uF 35V 20% 6x11/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX47U35V2,5 Rutronik No.: KEL16242 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
34 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
160 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm
Reel step
12.7 mm