RZ1V228M1635MPA
SAMWHA
SAMWHA RZ1V228M1635MPA
image shown is a representation only
RZ1V228M1635MPA
Description: RZ 2200uF 35V 20% 16x35/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX2200U35V7,5 Rutronik No.: KEL20652 Unit Pack: 250 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
2200 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
16x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2680 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x35,5 mm