RZ1V227M10016PA259
SAMWHA
SAMWHA RZ1V227M10016PA259
image shown is a representation only
RZ1V227M10016PA259
Description: RZ 220uF 35V 20% 10x16/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX220U35V5,0 Rutronik No.: KEL11976 Unit Pack: 500 MOQ: 10000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
90 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
770 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm