RM0J228M10016PA
SAMWHA
SAMWHA RM0J228M10016PA
image shown is a representation only
RM0J228M10016PA
Description: RM 2200uF 6,3V 20% 10x16/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR2200U6,3V5,0 Rutronik No.: KEL22678 Unit Pack: 500 MOQ: 10000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2200 µF
V(N)
6.3 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1070 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm