RH2D337M1835MBB
SAMWHA
SAMWHA RH2D337M1835MBB
image shown is a representation only
RH2D337M1835MBB
Description: RH 330uF 200V 20% 18x35/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFRLB330U200V7,5 Rutronik No.: KEL25244 Unit Pack: 300 MOQ: 1200 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
200 V
Style
RADIAL
Rutronik size
18x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
2250 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x35,5 mm