RD2G476M18020PA
SAMWHA
SAMWHA RD2G476M18020PA
image shown is a representation only
RD2G476M18020PA
Description: RD 47uF 400V 20% 18x20/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR47U400V7,5 Rutronik No.: KEL22052 Unit Pack: 200 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
47 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
18x20 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x20 mm