RD2G225M0811MPF159
SAMWHA
SAMWHA RD2G225M0811MPF159
image shown is a representation only
RD2G225M0811MPF159
Description: RD 2,2uF 400V 20% 8x11/3,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR2,2U400V3,5 Rutronik No.: KEL10005 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
2.2 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
50 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm
Reel step
12.7 mm