RD1V478M1635MPA
SAMWHA
SAMWHA RD1V478M1635MPA
image shown is a representation only
RD1V478M1635MPA
Description: RD 4700uF 35V 20% 16x35/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR4700U35V7,5 Rutronik No.: KEL22276 Unit Pack: 250 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
4700 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
16x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
3109.5 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
16x35,5 mm
Reel step
30 mm