RD1V227M0811MPG159
SAMWHA
SAMWHA RD1V227M0811MPG159
image shown is a representation only
RD1V227M0811MPG159
Description: RD 220uF 35V 20% 8x11/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR220U35V5,0 Rutronik No.: KEL11126 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
490 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm
Reel step
12.7 mm