RD1J107M0811MBB
SAMWHA
SAMWHA RD1J107M0811MBB
image shown is a representation only
RD1J107M0811MBB
Description: RD 100uF 63V 20% 8x11/3,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR100U63V3,5 Rutronik No.: KEL14056 Unit Pack: 300 MOQ: 14400 Packaging: BULK
C(N)
100 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
418 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm