RD1H106M05011PC
SAMWHA
SAMWHA RD1H106M05011PC
image shown is a representation only
RD1H106M05011PC
Description: RD 10uF 50V 20% 5x11/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR10U50V2,5 Rutronik No.: KEL20115 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
10 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
102 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm
Reel step
12.7 mm