RD0J478M12020PL
SAMWHA
SAMWHA RD0J478M12020PL
image shown is a representation only
RD0J478M12020PL
Description: RD 4700uF 6,3V 20% 12X20/5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR4700U6,3V5,0 Rutronik No.: KEL11234 Unit Pack: 400 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
4700 µF
V(N)
6.3 V
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
2194 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
12,5x20 mm