RC1H225M04005VR259
SAMWHA
SAMWHA RC1H225M04005VR259
image shown is a representation only
RC1H225M04005VR259
Description: RC 2,2uF 50V 20% 4x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCR2,2U50V Rutronik No.: KEL12149 Unit Pack: 2000 MOQ: 20000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2.2 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
4x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
4x5,3 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
8 mm