RC1H107M08010VR259
SAMWHA
SAMWHA RC1H107M08010VR259
image shown is a representation only
RC1H107M08010VR259
Description: RC 100uF 50V 20% 8x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCR100U50V Rutronik No.: KEL12267 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
16 mm