NP1H106M05011PC359
SAMWHA
SAMWHA NP1H106M05011PC359
image shown is a representation only
NP1H106M05011PC359
Description: NP 10uF 50V 20% 5x11/2,5 SOFT Supplier: SAMWHA Matchcode: NC10U50V2,5 Rutronik No.: KEL11658 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
50 V
Style
RADIAL
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
110 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm
Reel step
12.7 mm