NP0J478M1635MPA
SAMWHA
SAMWHA NP0J478M1635MPA
image shown is a representation only
NP0J478M1635MPA
Description: NP 4700uF 6,3V 20% 16x35/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: NC4700U6,3V7,5 Rutronik No.: KEL20755 Unit Pack: 250 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4700 µF
V(N)
6.3 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
2554 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x35,5 mm
Reel step
30 mm