ML1H336M6L011PA
SAMWHA
SAMWHA ML1H336M6L011PA
image shown is a representation only
ML1H336M6L011PA
Description: ML 33uF 50V 20% 6x11/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX33U50V5,0 Rutronik No.: KEL17273 Unit Pack: 1500 MOQ: 15000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
33 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
6000 h
Z(100kHz/20°C)
170 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
405 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm
Reel step
12.7 mm