ML1A227M6L011PC
SAMWHA
SAMWHA ML1A227M6L011PC
image shown is a representation only
ML1A227M6L011PC
Description: ML 220uF 10V 20% 6x11/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX220U10V2,5 Rutronik No.: KEL25298 Unit Pack: 1500 MOQ: 15000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
10 V
Style
RADIAL
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
6000 h
Z(100kHz/20°C)
150 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
405 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm
Reel step
12.7 mm