LZ1V477M08020BB
SAMWHA
SAMWHA LZ1V477M08020BB
image shown is a representation only
LZ1V477M08020BB
Description: LZ 470uF 35V 20% 8x20/3,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX470U35V3,5 Rutronik No.: KEL18557 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: BULK
C(N)
470 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x20 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
8000 h
Z(100kHz/20°C)
85 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1430 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x20 mm