LQ1V158M12030BB
SAMWHA
SAMWHA LQ1V158M12030BB
image shown is a representation only
LQ1V158M12030BB
Description: LQ 1500uF 35V 20% 12x30/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFRLB1500U35V5,0 Rutronik No.: KEL26188 Unit Pack: 800 MOQ: 3200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1500 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x30 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
18 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3660 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x30 mm