JM2G225M08010VR
SAMWHA
SAMWHA JM2G225M08010VR
image shown is a representation only
JM2G225M08010VR
Description: JM 2,2uF 400V 20% 8x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCR2,2U400V Rutronik No.: KEL18679 Unit Pack: 500 MOQ: 9000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2.2 µF
V(N)
400 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
16 mm