HK2G477M30040HC113
SAMWHA
SAMWHA HK2G477M30040HC113
image shown is a representation only
HK2G477M30040HC113
Description: HK 470uF 400V 20% 30x40/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR470U400V10,0 Rutronik No.: KEL21044 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
C(N)
470 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
30x40 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
2590 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
30x40 mm